2015 m. rugsėjo 17 d., ketvirtadienis

NAUJI METAI HURGADOJE? BUVO SUPER!

Atskristi į Hurgadą gruodžio 31 dieną ir pamatyti tokį vaizdą! Nieko nėra geriau!
Apsigyvenome viešbutyje Sea Star Beau Rivage 4* all. Gaila, kad jo nesiūlo nei "Novaturas", nei "Tez Tour" todėl pirkome bilietus ir viešbutį užsisakėme atskirai. Neblogas paplūdimis, Hurgados pakraštys, iki turgaus gali pėstute nueiti. Nemažai europiečių taip srkraido ir praleidžia Hurgadoje žiemą po keletą mėnesių. Tokie keliautojai dažniausiai nuomojasi apartamentus ir išsiperka nuolatinį paplūdimio lankytojo bilietą.
Atskridom kaip tik per pietus. Tad maistas, vyno taurė ir pasivaikščioti pajūriu. Laikas prabėgo greitai, o tada jau ir šventinė vakarienė laukė paruošta, tereikėjo pasipuošti kiek.
Naujų Metų sutikimas vyko lauke, prie baseino buvo pastatyta didelė palapinė, scena, papuošta balionais ir girliandom. Toks linksmas šurmulys visur. Visi fotografuojasi, juokiasi, žodžiu, smagu. Programa truko keletą valandų ir neprailgo. Maistas puikus, bet valgyti jau nelabai ir norėjosi. Laikas prabėgo greitai ir nepastebėjau, kad jau vidurnaktis. NAUJI METAI atėjo! Tada visi kas netingėjo sušoko į sceną arba aikštelėn šalia jos ir toliau tęsėsi šokiai.Pirma metų diena Egipte, sutikite, tai kiek neįprasta, na, nebent aš čia gyvenčiau... Po pusryčių tiesiai prie jūros, o vėliau į Hurgadą. pasivaikščioję po žuvies turgų, prisėdom valandėlei Marinoje. Žinoma, alus čia tiko labiausiai. O pietums pasirinkome "Barrakudos" restoranėlį. Čia nėra alkoholio, bet maistas dieviškas! Niekur nevalgiau skanesnės jūros gėrybių sriubos ( už vieną eurą!), dvi skirtingai ruoštų krevečių lėkštės dingo irgi akimirksniu, nors atrodė, kad suvalgyti tokio kiekio bus neįmanoma...Antrą Naujų Metų dieną paskyrėm nardymui. Visą dieną mirkom vandenyje arba plaukiojom. Mano nardymo patirtis praktiškai buvo lygi nuliui, todėl viskas, ką pamačiau žavėjo...Paskutinė diena Hurgadoje, nes kelionę susiorganizavom trumpą, specialiai Naujų Metų sutikimui. Skrydis vakare.  Iš pat ryto būtinai reikėjo išsimaudyti jūroje, tada pakartoti dublį šildomame baseine ( tiesiog didelė vonia! išlįsti nesinori). Tad dar pusdienį pasivaikščiojom po turgų, kur kalnai daržovių, vaisių privertė mane prisiminti virtuvės subtilybes ir nerealiai pavydu pasidarė, prisiminus namie laukiančių parduotuvių vitrinas... 


Kalnai kalendros, petražolių... Kalafijorai taip ir laukia, kad juos į krepšį įsimestum, o kur dar baklažanų stirtos, mažų ir vienodų cukinijų rietuvės, salotos ir ochra, ankštinės pupelės. Ką jau ten kalbėti apie morkas, papriką ar pomidorus...
Nors imk ir parsivežk pusę turgaus.. Vaisiai, mandarinai, apelsinai, figos, datulės, braškės.. aj, geriau nevardinsiu.
Tada dar sugrįžom į prie mečetės, žuvų turgaus ir, žinoma, nesusilaikėm nepapietavę paprasčiausioj užeigėlėj drauge su vietiniais... Vėl krevetės. Čia jų niekada neatsivalgyčiau.

O tada jau namo, atgal į žiemą. Ir po poros valandų Hurgadą primins tik mandarinai iš Hurgados turgaus, kurie išnyks nuo stalo akimirksniu. Gerai, kad spėjau dar nufotografuoti.
TAI BUVO GERIAUSI MANO NAUJI METAI!

Jei paklausite, ar vertėjo tom 4 dienom trenktis į HURGADĄ, atsakysiu- TIKRAI TAIP! Ir dar kartą pakartosiu, tik nežinau dar, ar šiemet, bet labai norisi. Nes tai buvo  visai kitokia šventė, šventė, kuriai nereikėjo ruoštis, kurioje tereikėjo dalyvauti.

Jei domina Naujametinės kelionės, jų rasite čia.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą