2015 m. spalio 31 d., šeštadienis

Pasivaikščiokim po Rygą

Iki Rygos nulėkti visai netoli. Galima savo mašina, o dar geriau pigius bilietus autobusu per išpardavimą "pasigauti". Rytą išvažiuoji, vakare grįžti.

AUTOBUSŲ BILIETAI Į RYGĄ

Neblogai ir keletą dienų čia praleisti. O tiems, kas skrenda kur nors toliau iš Rygos, ypatingai rekomenduoju skirti laiko ir Rygai.

Nebrangūs viešbučiai RYGOJE

PASIVAIKŠČIOJIMAS PO RYGĄ

Atvažiavau vienai dienai ir neturiu jokio plano, bet jo ir nereikia.
Visų pirma, Rygos turgus. Kiekviename mieste užsuku į turgų, o Rygos turgus yra ypatingas! Čia tiek žuvies, kiek vilniečiams ir nesisapnavo. Turgus prie pat stoties. Tad surasti jį nesunku, o užsukus akys raibsta nuo gėrybių. Turguje galima ir papusryčiauti. Nedidelės užkandinės švara nepasižymi, kaip ir dera turgaus rajonui, bet maistas čia neblogas. Tad jei nekelsite ypatingų reikalavimų aplinkai, pavalgysite gana skaniai.

Dar rekomenduočiau nepatingėti ir pastovėti eilėje prie uzbekų kepyklėlės. Jų ką tik iškepta duona burnoje tirpsta. Gaila, bet turgus "suvalgė" nemažai mano laiko. Toliau traukiu palei Daugavą, nes neturiu plano. Tad einu, kur akys veda...Rygos senamiestis ( Vecriga) primena  meduolinę pasaką ir norisi čia kiek ilgiau pasivaikščioti. Rotušės aikštėje Juodagalvių namai (Mengalvju Nams). Per karą buvo visiškai sugriauti, bet dabar atstatyti ir traukia kiekvieno turisto akį, kaip Rygos vizitinė kortelė.PASTEBĖJIMAI. Nejučia ima pavydas. Ryga gražiau sutvarkyta, nei Vilnius. Parkai ir parkeliai, atrodo iščiustyti ir tvarkingi, rodos, kasdien čia iki aušros kiemsargiai šluotomis darbuojasi... Pastatai prižiūrimi irgi ne ką prasčiau. Miela, ką ir besakyti. Pasirodo galima, kai nori. Ir lėšų tam latviai suranda. Žodžiu, yra ko mūsiškiams pasimokyti, kad tik noro būtų. 


Man patiko šis namelis. Todėl įamžinau. Gražiai latviai tvarkosi savo mieste

Ryga garsėja Jugendo stiliumi.
http://www.jugendstils.riga.lv/eng/muzejs  puslapyje pravartu peržvelgti Jugend stiliaus pastatų Rygoje planą iš anksto. Tuomet bus lengviau orientuotis.
 Jugendstils muziejų dar būtinai aplankysiu kitą kartą, gal per muziejų naktį reikės čia atvažiuoti.
Nuo spalio pirmos iki balandžio pabaigos įėjimo bilietas kainuoja 3,50 EUR, sezono metu 6 EUR.

Tai tiek kol kas. Grįšiu per muziejų naktį arba kokiai kitai progai pasitaikius.
P.s. Iš Rygos visia netoli ir iki Jūrmalos. Jei kelionę susiplanavote keletui dienų, pravers viešbutis JŪRMALOJE. Spausk čia

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą