2016 m. kovo 12 d., šeštadienis

GRAIKIJOS SALŲ TOP 10 arba pažintis su Graikija prasideda

GRAIKIJOS salos
Kaip manote, kiek Graikija turi salų? Jei skaičiuosime visas salas, priklausančias Graikijai, tai jų skaičius svyruos nuo 1200 iki 6000 priklausomai nuo salų dydžio, kurias įtrauksime į šį skaičių.

Apgyvendintų salų bus ženkliai mažiau, maždaug 166-227, priklausomai nuo šaltinio, kuriuo remsimės. Tad iš karto pasidaro aišku, kad visų salų aplankyti nepavyks, na, nebent tokį gyvenimo tikslą užsibrėžtum. TODĖL pradedantiems keliautojams siūlau savo sudarytą Graikijos salų TOP10.

TOP 10

KRETA - Nr 1, be jokios abejonės. Visų pirma, tai didžiausia sala, labiausiai lankoma sala, turistų mėgstama. Be to į Kretą yra daugiausiai gerų pasiūlymų ir daugiausiai skrydžių. Čarteriniai skrydžiai iš Vilniaus porą kartų per savaitę. Kas savaitę pigus skrydis iš Vilniaus į Chaniją. Pagaliau, galima skristi ir iš Varšuvos. Kainos neblogos, ypatingai išankstinių pardavimų metu.

KELIONIŲ Į KRETĄ KAINOS čia: http://goo.gl/lAErYh

RODAS - Nr. 2, man patinka labiau, nei Kreta, nes mažesnė, jaukesnė. Nepaprastai gražus Lindos miestas, sostinė Rodas taip pat verta dėmesio. Laukiniai paplūdimiai ir smaragdinis vanduo. Skrydžiai iš Vilniaus, Kauno ir iš Varšuvos.

KELIONIŲ Į RODĄ kainos čia : http://goo.gl/JvheV8
KOSAS - Graikijos sala Dodekaneso salyne, netoli Bodrumo. Pigūs skrydžiai iš Kauno. Atostogoms siūlau rinktis Koso miestą, jei ketinate keliauti laivais į gretimas salas ( Rodą, Patmos, Nisyros, Kalymnos) ar į Bodrumą ( čia reikalingas galiojantis pasas). Kardamena- kurortas jaunimui, gal kiek primena Palangą, tik jūra čia žymiai šiltesnė ir cepelinų nėra...

VIEŠBUČIAI KOSE čia: http://goo.gl/0206xB

KORFU arba Kerkyra- antra pagal dydį Jonijos jūros sala. Iš čia galima keltais pasiekti Albaniją, Kroatiją ar Barį Italijoje. Saloje driekiasi apelsinų ir citrinų sodai. Gražus sostinės Korfu senamiestis, kur verta praleisti bent pusdienį. Prieš metus kartą per savaitę vasara skraidė Wizzair. Šiais metais keletą skrydžių organizuoja Novaturas. Galima skristi iš Varšuvos.


ZAKINTOS - viena gražiausių mano matytų Graikijos salų. Ryškiai juntama italų įtaka, nameliai geltonis ar apelsinų spalvos, vietoj tradicinių baltų. Ją mėgsta britai. Navagio paplūdimis - gražiausias reginys akims. Dar sala žymi tuo, kad galima pamatyti didžiųjų careta careta vėžlių.KEFALONIJA- graži ir paslaptinga, šešta pagal dydį. Uždaro būdo Kefalonijos gyventojai nelabai nori priimti turistus. Todėl patekti čia nelabai paprasta. Galima iš Varšuvos atskristi į Zakintos, o tada nuplaukti į Kefaloniją  O gal kitų metų vasarą atsiras tiesioginiai skrydžiai? Dar įmanoma ieškoti skrydžių iš Londono. Jei pasiseks rasti pigų, atostogos Kefalonijoje bus nepakartojamos

LEFKADA- sala Jonijos jūroje. Žalia, nuostabi su puikiais paplūdimiais sala. Populiari tarp serfingo ir kaitų mėgėjų. Manoma, kad čia galėjo būti Homero minima Itakė. Keltu galima nuplaukti į Kefaloniją, Meganisi salas. Jei šiais metais norisi pamatyti puikius Lefkados paplūdimius, rekomenduoju skrydžius iš Varšuvos.

SAMOS- sala Egėjo jūroje, Pietų Sporadų salyne. Čia gimė Pitagoras. Atostogos Samos saloje- tai nuostabūs peizažai, juodųjų pušų miškeliai, laukiniai paplūdimiai nuošaliose vietose.

THASOS- apskrita sala Egėjo jūroje, netoli Makedonijos krantu, kurią graikai vadina "Šiaurės perlu". Salos ypatybės- kalnai ir smulkaus balto smėlio paplūdimiai. Sositnė Limenas garsėja Auksiniu paplūdimiu ir naktiniu gyvenimu.

SANTORINI - tobulas Santorinio peizažas puikiai pristato Graikijos salas. Čia būtina nors vienai dienai atvykti. Tiesa, skubantys turistų srautai kiek erzina, bet Santorinio grožis nustelbia tuos nepatogumus. Iš Varšuvos vasarą būna tiesioginiai skrydžiai į Santorinį, tad čia galima praleisti savaitę arba dvi, pasirinkus paprastą viešbutį kiek toliau nuo Firos ir Ijos miestų, priešingoje salos pusėje.
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą